FOTO E RRALLË / Bekim Fehmiu me bashkëshorten
Në këtë foto shihet aktori shqiptar Bekim Fehmiu dhe bashkëshortja e tij, aktorja Bianca Petriç.

Fotoja është publikuar në faqen “Vintage Balkan”, faqe e cila pasqyron kulturën, artin, politikën dhe çdo aspekt të jetës së ballkanasve.

Në përshkrimin e fotografisë thuhet se Bekim Fehmiu është i pari aktor shqiptar që ka performuar në skenat e Jugosllavisë dhe një nga kolosët e aktrimit.

Bekim Fehmiu ndërroi jetë në vitin 2010 në një apartament në Beograd./albeu.com/


Shtuar më 14/04/2015, ora 23:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori