Foshnja e porsalindur gjendet e gjallë në varr
Një vajzë e porsalindur që dyshohet se është varrosur e gjallë në shtetin verior Indian të Uttar Pradesh është shpëtuar nga një fshatar.

Burri e zbuloi fëmijën kur kishte shkuar për të varrosur vajzën e tij, e cila kishte vdekur disa minuta pas lindjes.

Burri njoftoi menjëherë policinë, ndërsa foshnja u dërgua në një spital në distriktin Bareilly dhe gjendja e saj ka ardhur duke u se përmirësuar.

Policia po kërkon prindërit e foshnjës së varrosur për së gjalli dhe po përpiqen të zbulojnë se pse e bënë këtë makabritet.
Shtuar më 14/10/2019, ora 11:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori