Florida, inaugurohet katedralja 145 milionë dollarëshe (FOTO-LAJM)

Scientology inauguron “Katedralen” e saj në Florida, SHBA e cila kushtoi 145 milionë dollarë. Në ceremoninë e inaugurimit ishin të pranishëm dhe Aktorët Tom Cruise, John Travolta dhe Kelly Preston, të cilët janë pjesë e këtij sekti fetar.


Katedralja kishte nisur të ndërtohej rreth 15 vjet më parë.
Shtuar më 19/11/2013, ora 18:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori