Flokët tuaj bien pa pushim? Mos u frikësoni, ka një zgjidhje
Pëlqej
Rënia e flokëve mund të shkaktohet nga ndryshimet hormonale, një gjendje e caktuar shëndetësore, stresi ose mungesa e lëndëve ushqyese.

Ekspertët rekomandojnë që të konsumojmë ushqimepasura me flavonoide që forcojnë folikulat e flokëve, ushqimepasura me hekur për të shtuar numrin e qelizave të kuqe të gjakut dhe ushqimet e pasura me proteina që ndihmojnë në rritjen e flokëve.

Këto janë ushqimet që luftojnë rënien e flokëve:

1-Veza

2-Fiqtë

3-Farat e lirit

4-Farat e kungullit

5-Frutat e pyllit

6-Perimet e gjelbra.
Shtuar më 18/03/2018, ora 17:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori