Fisi afgan që s’di çfarë ndodh në vendin e tyre (FOTO LAJM)

Në një territor diku mes Taxhikistanit dhe Pakistanit, jeton një fis afgan, që janë aq të izoluar sa nuk dinë çfarë po ndodh me pjesën tjetër të vendit.

Fisi Wakhi nuk e dinë se talibanët kanë qenë dikur në pushtet apo që i ka pushtuar SHBA.

Ky fis afgan me rreth 12 mijë banorë, jetojnë në një lartësi prej 4500 metrash, në një terren të vështirë dhe të izoluar.

Ata bëjnë një jetë të thjeshtë, të qetë, duke u bazuar kryesisht tek blegtoria./albeu.com/Shtuar më 11/10/2016, ora 12:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori