Fėmiu vret babain pėr Play-Station
Pëlqej
Foto ilustruese
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ky ėshtė shembulli mė i keq i ndikimit tė video-lojėrave tė dhunshme te fėmijėt, ku tani ka dhe pasojė me vdekje.

Njė 4 vjeēar nga Arabia Saudite i ka marė jetėn babait tė tij vetėm se nuk ia kishte blerė videolojėren e premtuar.
4 vjeēari kishte pritur qė babai tė ia sillte PlayStation, dhe kur pa qė ai nuk ia kishte sjellė, fėmiu mori pistoletė e tė atit dhe e qėlloi atė pėr vdekje.

Sipas mediave arabosaudite, fėmija kishte luajtur mė parė tek disa miq tė tij disa lojtra qė pėrfshinin veprime tė dhunshme dhe vrasje, duke zhvilluar kėshtu njė karakter agresiv.

Kjo gjė tė miturit mund tė i ėshtė dukur lojė, por mungesa e lojės Playstation i kushtoi ati me vdekjen e babait, e qė nė tė ardhmen do i kushtoj me pengun mė tė madh nė jetė.
Shtuar më 23/04/2012, ora 19:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.