Fëmiu vret babain për Play-Station
Foto ilustruese
Ky është shembulli më i keq i ndikimit të video-lojërave të dhunshme te fëmijët, ku tani ka dhe pasojë me vdekje.

Një 4 vjeçar nga Arabia Saudite i ka marë jetën babait të tij vetëm se nuk ia kishte blerë videolojëren e premtuar.
4 vjeçari kishte pritur që babai të ia sillte PlayStation, dhe kur pa që ai nuk ia kishte sjellë, fëmiu mori pistoletë e të atit dhe e qëlloi atë për vdekje.

Sipas mediave arabosaudite, fëmija kishte luajtur më parë tek disa miq të tij disa lojtra që përfshinin veprime të dhunshme dhe vrasje, duke zhvilluar kështu një karakter agresiv.

Kjo gjë të miturit mund të i është dukur lojë, por mungesa e lojës Playstation i kushtoi ati me vdekjen e babait, e që në të ardhmen do i kushtoj me pengun më të madh në jetë.
Shtuar më 23/04/2012, ora 19:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori