Fëmijët tuaj nuk mbajnë higjenë? Tregojini këtë shembull dhe do shihni ndryshimin (FOTO LAJM)

Fëmijët jo gjithmonë dëshirojnë të dëgjojnë për shkencën apo edhe elementet e higjienës, kështu që ata nuk i japin një rëndësi të madhe këtyre elementëve, përcjell albeu.com.

Për shembull, si mund të sigurohesh që ata kurrë nuk do të harrojnë të lajnë duart e tyre?

Një mësuese në Britani ka gjetur një mënyrë të zgjuar për ti mesuar nxënësit e saj për rëndësinë e larjes së duarve.

Ajo ka vendosur tre feta me bukë në klasë dhe tek secila shkruan, bukë e prekur nga duar të pastra, bukë e kontrolluar dhe bukë e prekur nga duar të pista. Në foto shihet se si ndryshon buka për secilin rast. /albeu.com/

Shtuar më 15/09/2017, ora 10:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori