Fëmijët e xhihadistëve "luajnë" me Kallashnikov (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Një xhihadiste grua poston në rrjetet sociale një foto të fëmijës së saj të vogël i cili mban një Kallashnikov
AK47. Aqsa Mahmood, e martuar me një luftëtar xhihadist, renditet në listën e luftëtareve të reja të rekrutuar nga IS.

E njohur ndryshe si Umm Layth, ajo ishte shumë aktive në rrjetet sociale deri sa u identifikua. 20-vjeçarja në postime në internet vlerësoi vrasjen brutale të Drummer Lee Rigby në Woolwich, bombën e maratonës së Bostonit dhe vrasjen e ushtarëve në Fort Hood të Teksas-it. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2014, ora 11:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori