FBI arreston drejtorin ekzekutiv të Volkswagen për zhvatje dhe mashtrim
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Drejtori ekzekutiv i kompanisë Volkswagen AG është arrestuar nga Byroja Federale e Hetimeve (FBI) nën akuzën e mashtrimit për të zhvatur Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Mwsohet se Oliver Schmidt, është arrestuar të shtunën nga hetuesit federalë në Florida.

Volkswagen AG ka pranuar se në shtator të 2015-së, janë instaluar në 475 mijë makina në SHBA, software të fshehta, në mënyrë që automjetet të dalin të pastra gjatë testit për emetimin e gazrave në atmosferë.

Schmidt pritet të dalë këtë të hënë para gjykatës në Detroit, sipas New York Times./albeu.com/

Shtuar më 10/01/2017, ora 10:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}