"Faleminderit nënë", më shpëtove jetën (FOTO-LAJM)

Një nënë do të bënte gjithçka për të mbrojtur të vegjlit e saj dhe këto foto e tregojnë shumë mirë këtë fakt. Nëna hipopotam është hedhur disa metra në ajër, duke i dalë përpara një elefanti, pasi u mundua të shpëtonte të voglin e saj nga sulmi.

Fotot janë kapur nga fotografi Schalkwyk Rian Van, 40 vjeç, në Afrikën e Jugut. Van Schalkwyk tregon se ai i ka kapur momentet e jashtëzakonshme të dielën në drekë, në një park në Rundu, një qytet i vogël në verilindje të Namibisë, në kufi me Angolan. Fatmirësisht nënë hipopotam shpëtoi pa dëmtime të mëdha, vetëm me një gërvishtje në pjesën e poshtme të barkut. /albeu.com/
Shtuar më 12/11/2013, ora 12:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori