E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Faktet më qesharake që keni dëgjuar ndonjëher
1. Të përplasësh kokën në mur për një orë humb 150 kalori.

2.7% e të rriturve amerikanë besojnë se qumështi me çokollatë vjen nga lopët kafe

3.Gjatë gjithë jetës suaj ju prodhoni aq pështymë sa për të mbushur dy pishina

4.Një ari polarë mund të ha sa 86 pinguinë

5.Mbreti Henri VIII flint me një sëpatë gjigande përkrah tij

6.Shën Lucia është i vetmi vend në botë që mban emrin e një gruaje

7.Një dele, një rosë dhe një gjel ishin pasagjerët e parë në një balonë me ajër të nxehtë

8.Në Ugandë, rreth 48% e popullsisë është nën moshën 15 vjeç

9.Mashkulli mesatar mërzitet nga pazar pas 26 minutash

10.Riciklimi i një kavanoz qelqi kursen energji të mjaftueshme për të parë televizionin për 3 orë

11.Facebook, Instagram dhe Tëitter janë të ndaluar në Kinë.

12.95% e njerëzve shkruajnë gjëra që nuk mund t’i thoshin kurrë përballë

13.Bletët mund të njohin fytyrat e njerëzve

15.Një tufë prej 20,000 bletësh ndoqën një makinë për dy ditë sepse mbretëresha e tyre kishte mbetur brenda

Shtuar më 10/08/2019, ora 16:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori