Facebook merr vendimin drastik për teoritë konspirative mbi COVID-19
Facebook do të fshijë nga platforma e tij çdo postim që është kundër vaksinimit të COVID-19.

Në rrjetet sociale qarkullojnë shumë teori konspirative mbi vaksinën.

Një ndër kryesoret është se me vaksinën, njerëzve do t’u futet në trup edhe një mikroçip, me anë të të cilit qeveria do t’i spiunojë.

Këtë vit, Facebook ka nisur fshirjen e çdo informacioni mbi koronavirusin që e konsideronte të rrezikshëm.

Nga muaji mars e deri në tetor, Facebook dhe Instagram kanë hequr mbi 12 milionë postime lidhur me COVID-19.
Shtuar më 03/12/2020, ora 21:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori