E FUNDIT/ Real Madrid bën një hap fals në luftën për titull (VIDEO)
Facebook blen firmën Oculus për 2 miliardë dollarë
Rrjeti social Facebook do të blejë firmën Oculus për dy miliardë dollarë.

Ndërsa shefi ekzekutiv i kompanisë Facebook, Mark Zukenberg, blerjen e firmën Oculus e ka vlerësuar si investim “afatgjatë në të ardhmen kompjuterike”, dhe ka theksuar se programet e firmës Oculus në të ardhmen mund të përdoren për studime dhe për konsultime me mjekun ballë për ballë ose për blerje në internet.

Kjo është blerja e dytë e madhe që bën Facebook në dy muajt e fundit, pasi muajin e kaluar deklaroi se do të paguante 19 miliardë dollarë për firmën WhatsUpp, por marrëveshja ende nuk është mbyllur. /albeu.com/
Shtuar më 26/03/2014, ora 11:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori