Everesti merr një tjetër jetë alpinisti, mesazhi i fundit me bashkëshorten

Një alpinist ka gjetur vdekjen teksa ngjiste malin Everest duke e konsideruar këtë si aventurën e jetës.

Pas këtsaj ngjitjeje fshihej një qëllim shumë human pasi paratë do t'i dërgonte për bamirësi në fushën e kancerit.

Por nuk qe e thënë.

Kellinu Portelli, 54 vdiq pasi niveli i oksigjenit u pakësua shumë dhe ai nuk po mbushej dot më me frymë.

I njohur ndryshe si Kelly, alpinisti ka vdekur pak minuta pasi gruaja e tij i shkroi një mesazh që të kishte kujdes. /albeu.com/

Shtuar më 31/10/2019, ora 14:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori