"Elio Motors" sjell makinën ultra-ekonomike me 3 rrota
Pëlqej
Kompania “Elio Motors” ka njoftuar se së shpejti do të nisë punët në prototipin e pestë me tri rrota dhe ultra-ekonomike.

Modeli, që pritet të quhet P5, do të ketë motor 0.9-litërsh me tre cilindra.P5 besohet se do të shpenzojë vetëm 2.8 litra në 100 kilometra.“Elio Motors” planifikon të sjellë makinen e prodhuar vitin e ardhshëm dhe ajo do të kushtojë 8600 dollar, shkruan CF.

Deri atëherë do të prodhohet 26 prototipa për t’u testuar.

Makina është duke u konstruktuar “në mënyrë që të futet në listën e makinave me standardet më të larta të sigurisë” dhe do të vijë me tre “Air-Bags”, ABS dhe me teknologji të lartë./albeu.com/
Shtuar më 22/11/2016, ora 15:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori