"Elefantët po torturohen", 100 mijë mbështetës të kafshëve firmosin peticion kundër cirkut (FOTO LAJM)

Elefantët janë detyruar të udhëtojnë 10,000 milje nëpër Siberi për të performuar në një cirk.

Kjo ka shkaktuar zemërimin e aktivistëve të drejtave të kafshëve.

Ata kanë shprehur zemërimin e tyre në lidhje me udhëtimin ‘torturues’, në të cilin elefantët, tigrat dhe kafshët e tjera transportohen rreth Rusisë në kamionë.

Madje ata kanë firmosur një peticion kundër ‘mizorisë’ së cirkut dhe kane mbledhur tashmë gati 100,000 mbështetës.

Sidoqoftë, zyrtarët e cirkut thonë se kafshët ‘e duan cirkun’ dhe insistojnë se kamionët pastrohem dhe se elefantët ushqehen rregullisht.
Shtuar më 07/10/2019, ora 13:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori