Eklipsi i diellit, përhapet panik tek njerëzit
SHBA po sheh eklipsin e diellit ku hëna do të fshijë ngadalë diellin nëpër SHBA, shkruan albeu.com.

Eklipsi i përgjithshëm diellor filloi në orën 17:45 dhe rreth 14 shtete të botës po e shohin të plotë eklipsin.

Por një paralajmërim i hedhur dhe shpërndarë në rrjetet sociale, thotë se NASA ka dhënë alarmin e shmangies nga vetja të cdo pajisje elektronike sepse gjatë eklipsit rreze të dëmshme do të kalojnë pranë tokës.

Por NASA nuk doli në asnjë deklaratë zyrtare lidhur me këtë.

Duket se gjitha ka qenë një lojë e rrjeteve sociale, për të prishur sado magjinë e eklipsitdiellit i cili po na shfaq pamje spektakolare deri tani . /albeu.com/
Shtuar më 21/08/2017, ora 20:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori