E rrallë, kjo grua arrin të dëgjojë edhe qarkullimin e gjakut nëpër vena
Gemma Cairns është emri i 32-vjeçares skoceze e cila vuan nga një sëmundje e rrallë , që prek 1 në 100.000 njerëz në botë.

Ajo nuk e njeh dhe nuk e ka idenë se çdo të thotë qetësi totale, pasi veshët e saj nuk dëgjojnë vetëm zhurmat që ndodhin në ambjentin e jashtëm, por ajo dëgjon gjithashtu më të njëjtin volum si zhurmat e jashtëme, dhe zhurmat që ndodhin në trupin e saj.


Gemma arrin të dëgjojë çdo lëvizje, sado të vogël, që mund të bëj çdo organ në trupin e saj.

Ajo thotë që mund të arrij të dëgjojë edhe lëvizjen që bëjnë sytë e saj.

‘Gjatë gjithë jetës timë, kam dëgjuar rrahjet e zemrës time dhe qarkullimin e gjakut nëpër vena’.- shprehet Gemma gjatë një interviste televizive.


Shtuar më 03/10/2019, ora 17:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori