E pabesueshme, si realizohen superfotot që bëjnë namin në rrjet (FOTO LAJM)

Janë rreth 95 milionë foto dhe video që shpërndahen në Instagram çdo ditë. Mund të duket si një detyrë e vështirë për të gjetur një perlë mes tyre, por talenti i vërtetë gjithmonë shpërthen.

Kjo është ajo që Jordi Koalitic, një fotograf spanjoll, ka vërtetuar.

Këtë vit ai vendosi të tregojë se çfarë duhet për të realizuar një superfotografi që do ta pëlqejnë mijëra njerëz, dhe ndjekësit e tij kanë mbetur të mahnitur kur zbuluan se ndonjëherë gjithçka që ju nevojitet është një pako makaronash apo një kornizë fotografish.

Më lart keni edhe disa prej trukeve të përdorura nga ai:
Shtuar më 24/11/2020, ora 15:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori