E neveritshme apo e bukur? Ky celular është prej lëkure njeriu
Për shumicën prej nesh, telefonat tanë inteligjentë mund të jenë gjithashtu pjesë e lëkurës sonë, pasi janë në duart tona tërë kohës.

Por çfarë do të ndodhte nëse ata në të vërtetë bëheshin si mishi?

"Ew" është ndoshta mendimi juaj i parë, por kjo është pikërisht ajo që Marc Teyssier dhe kolegët e tij në Telecom Paris kanë bërë duke krijuar lëkurë artificiale për telefonat e tyre celularë, e cila është realiste dhe e ngjashme me mishin.

Oh, dhe kjo mund të ndiejë gjithashtu prekjen tuaj.

Do ta donit ta kishit? /albeu.com/
Shtuar më 24/10/2019, ora 09:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori