E mrekullueshme, rrëshqitësja e ujit më e madhe në botë hapet këtë verë (FOTO LAJM)

Kolovajza rrëshqitëse më e madhe në botë do të hapet për publikun së shpejti dhe duket sikur do të jetë një udhëtim i shkëlqyer dhe një përvojë unike në jetën e çdokujt që e provon.

Rrëshqitja 3740 metra e gjatë është duke u ndërtuar në ishullin e Penang, Malajzi.

Aktualisht rrëshqitja më e gjatë e ujit në botë është në Action Park, New Jersey, në 1.975ft; kështu që do të thotë se konkurrenti i ri do të jetë më i gjatë se 1,756 metra kur të përfundojë.

Në fakt, plani është që zyrtarët e Guinness World Records të vijnë të shikojnë rrëshqitjen në mënyrë që ajo të kërkojë zyrtarisht titullin. Duke shfaqur tuba të mëdhenj blu dhe të verdhë, rrëshqitja e re do të hapet në parkun e ESCAPE në Penang, me një datë të hapjes të planifikuar për muajin gusht.

Duket sikur mund të jetë me të vërtetë kënaqësi me grumbujt e rrotullimeve dhe rrëshqitjeve përgjatë rrëshqitjes, e cila është vendosur në një peizazh të dendur të gjelbër që jeton në xhungël, kështu që guximtarët e guximshëm që mund të mbajnë sytë hapur mund të presin disa pamje të mrekullueshme të zonës.

Nga fillimi në fund, çdo udhëtim do të zgjasë rreth katër minuta.
Shtuar më 26/06/2019, ora 16:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori