E mrekullueshme, bletët mundohen t’ia shpëtojnë jetën njërës nga to (VIDEO)
Ka shumë fakte interesante për bletët dhe po ashtu ka pasur shumë hulumtime të cilat e kanë vërtetuar se ato janë mjaftë të menqura.

E po ashtu Bleta është insekti i vetëm që prodhon ushqim e që e konsumon njeriu.

Në një video të publikuar shihet se si mundohen disa bletë ta shpëtojnë njërën nga to, të cilët krahët i kanë ngecur në mjaltë.

Vetëm sa vinte e shtohej numri i bletëve të cilat e ndihmonin ‘shoqen’ e tyre.
Shtuar më 10/11/2019, ora 16:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori