E mjekuan për alergji por kishte sindromën e rrallë, vajza e vogël shpëton për mrekulli
Një vajzë e vogël vetëm 8 vjeç desh ka gjetur vdekjen pasi shkoi në spital e mbushur me pulla të kuqe dhe temperaturë shumë të lartë.

Mjekët dhe bluzat e bardha kanë menduar se vajza vuante nga alergjia ndaj kikirikëve dhe e kanë mjekuar për atë arsye, por ajo fatkeqsisht vuante nga një tjetër sëmundje shkruan albeu.com.

Bella kishte nj sindormë të rralë që quhet sindroma e shokut akut, e cila shkaktohet nga një bakter i rrallë në trup.

Fatkeqsisht nëse nuk kapet në kohë raste të tilla mund të kthehen në tragjedi pasi bakteri mund të shkaktojë vdekjen.

Në të tillë fazë ka qenë edhe Bella, e cila ka rrezikuar jetën por gjithçka është zbuluar në minutat e fundit. Fatmirësisht tashmë Bella është shëndoshë e mirë. /albeu.com/
Shtuar më 02/10/2019, ora 17:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori