Pantallonat më të mëdha në botë, sa një ndërtesë 22-katëshe
Një zinxhir i dyqaneve të Departamentit të Perusit thyen një rekord botëror të Guinness duke krijuar xhinse me madhësinë e një ndërtese 22 katëshe, shkruan Albeu.com

Zinxhiri i dyqaneve të Parisit, në pronësi të Cencosud, u bashkua me markën e modës Kansas për të krijuar pantallona masive, të cilat u zbuluan në Mall del Sur në San Juan de Miraflores, transmeton lajmi.net.

Krijuesit thanë se nevojitej një ekip prej 50 personash për gjashtë muaj për të prodhuar pantallonat, të cilat, sipas një vlerësuesi të librit Gines konfirmuan se ishin rreth 215 metra të gjatë dhe 140 metra të gjerë.

Materialet që hynë në pantallona gjithsej peshojnë rreth 6 ton.
Gines’ ka certifikuar pantallonat si më të mëdhatë në botë. /albeu.com/
Shtuar më 23/02/2019, ora 20:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori