E gozhdojnë veten në kryqe pasi e humbin vendin e punës (FOTO-LAJM)

Puna është shumë e rëndësishme për njerëzit, aq sa kur e humbasin vendin e punës reagojnë shumë emocionalisht dhe ndonjëherë jashtë asaj që quhet njerëzore.

Në shtetin latino-amerikan të Paraguajit, disa persona kanë bërë një reagim që ka nxitur edhe agjencinë e lajmeve Reuters të raportojë për ta.

Tetë shoferë të Paraguajit e kanë gozhduar vetën në kryqe si formë proteste pasi janë larguar nga puna nga një kompani transportuese.

Ata e kanë humbur vendin e punës pasi kërkesa e tyre për rroga më të mëdha ishte hedhur poshtë, ka njoftuar një nga ligjvënësit e këtij shteti.

Shoferët nga qyteza veriore e Luque, janë të shtrirë në shpinë, të gozhduarkryqe prej druri, të vendosur në tokë. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2013, ora 11:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori