Përdoruesit në alarm, bie gjiganti i rrjeteve sociale
Rrjetet sociale janë bërë pjesë e pandashme e jetës sonë, por së fundmi po përballemi me disa probleme të tyre.

fundmi përdoruesit e Instagramit, kanë pasur vështirësi në postimin e fotove apo ndjekjen e postimeve të të tjerëve,.

Kjo ka ardhur si pasojë e një rëndimi të serverave të këtij rrjeti social dhe mliona përdoruesve në të gjithë botën u shfaqej opsioni “5xx server error” duke e bërë të pamundur postimin dhe aksesin në rrjetin social më të popullarizuar.

Raportimet kanë ardhur nga Evropa, Shtetet e Bashkuara dhe Azia. Probleme të tilla janë të rralla për Instagramin dhe kanë krijuar panik tek ‘të fiksuarit’ pas rrjeteve sociale.

Deri më tani nuk ka sqarime nga rrjeti social për problemin.

Kujtojmë se disa ditë më parë për disa minuta pati një problem të tillë edhe Facebook-u. /albeu.com/
Shtuar më 03/10/2018, ora 09:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori