E ëma ankohet në Facebook, djalin e përjashtojnë nga shkolla
Ka mjaftuar një mesazh i postuar në faqen e Facebookut të një nënë të re që të ankohej për shkollën e djalit, dhe menjëherë të vinte largimi nga ky institucion. Djali i cili është 4 vjeç, ka vuajtur pasojat e ardhur nga një ankesë e nënës së tij.

Një shkollë fillore kristiane në Florida ka përjashtur djalin 4 vjeçar, pasi nëna e tij është ankuar për administrimin e kësaj shkolle në një status në Facebook.

"Pse nuk ka një ditë të vetme që unë të mos gjej diçka të re që nuk pëlqej tek shkolla e Willit?

Mos ndoshta janë standartet e mia të larta apo njerëzit që punojnë aty janë shumë injorantë", ka shkruar ajo, duke bërë tag edhe shkollën “Sonshine Christian Academy”. /albeu.com/
Shtuar më 30/08/2014, ora 15:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori