E çuditshme: I bie violinës teksa operohet në tru (VIDEO)
Një violiniste u detyrua të heq dorë nga violina e saj, për shkak të gjendjes së neurologjike, ajo u ka dhuruar doktorëve një koncert privat, duke u luajtur atyre pjesë nga Mozart gjatë operacionit të trurit.

Nami Elishuv u detyrua të heqë dorë nga karriera e saj, që ishte në orkestrën simfonike kombëtare të Lituanisë, pasi u diagnostikua me "Trimor", njëzet vjet më parë, që shkakton dridhjen e duarve dhe humb kontrollin e tyre.

Por këtë javë, kirurgët në qendrën medicinale, Aviv Sourasky, kanë futur një stimulues kardiak në pjesën e trurit, përgjegjëse për dridhjet, dhe duke e pyetur atë, e duke i kërkuar për të luajtur në violinë gjatë procedurës, në mënyrë që ata të mund të vlerësojnë rezultatin e këtij operacioni.
Shtuar më 12/09/2014, ora 15:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori