E braktisur në pyll, kabina misterioze bën të pasur një grup të rinjsh
Pëlqej
Marka Andre ishte duke u shetitur në pyjet e Kalifornisë me disa shokë të tij, kur ai pa një kabinë misterioze, e cila për të ishte e pazakontë.

Kabina nga larg dukej se ishte e ndonjë alieni, sepse nuk shihej tym, as ndonjë shenjë tjetër që kishte ndonjë njeri aty brenda, edhe pse ishte me dyer e dritare të rregulluara siç duhet.

Këta të rinj në fillim afrohen te kabina dhe më pas me disa përpjekje arritën të futen brenda duke e dëmtuar derën dhe nga ajo se çfarë panë i ka mahnituar ata.

Aty kishte një rregull shtëpiak mahnitës, me disa kavanozë të renditur në mënyrë perfekte dhe me disa pasuri të vlefshme.

Ata gjithashtu panë një karrige lëkundëse në qoshe, të shoqëruar nga një stufë, makinë shkrimi e cilësisë së mirë dhe një bibliotekë e vogël.

Perde të trasha dhe panele të vogla prej druri mbuluan dritaren për të mbajtur dritën.

Kushdo që kishte jetuar në kabinën e vogël kishte qenë i pavarur prej vitesh. /albeu.com/
Shtuar më 23/02/2018, ora 19:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori