Duket e vjetër dhe e varfër, kjo shtëpi fsheh një sekret të madh brenda (FOTO LAJM)

Kjo shtëpi e çuditshme fsheh një sekret të mahnitshëm që e ka transformuar atë nga një ndërtesë e rrënuar në një shtëpi pushimi me pesë yje.

Lee dhe Chloe Bone punuan pa u lodhur për të restauruar shtëpinë në Worcestershire dy vjet më parë, përcjell albeu.com

Cifti e quajti pronën Platforma 3, emër i cili normalisht do të ishte një emër i pazakontë për një shtëpi, por çifti rinovoi shtëpinë e cila është shumë afër stacionit të trenit.

Shtëpia e çuditshme u ndërtua në vitet 1800 dhe i ishte dhënë mjeshtrit të stacionit që jetonte atje derisa vdiq.

Kjo është ndërtesa e vetme e mbijetuar nga prishja e stacionit hekurudhor të Malvern Link në vitet 1960.

Çifti tha se kanë shpenzuar "disa qindra mijëra paund" për të rinovuar shtëpinë.

"Ne jemi shumë krenarë për atë që kemi arritur gjatë restaurimit dhe kemi pasur reagime të bukura nga komuniteti, shumë prej të cilëve kanë parë pronën për herë të parë", tha Lee. /albeu.com/
Shtuar më 08/04/2018, ora 17:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori