Dubai/ Hoteli "Xhungël" mes ndërtesave gjigande (FOTO LAJM)

Imazhi që kemi krijuar për Dubain e ndërtesave të larta dhe moderne apo ishujve artificialë nuk ka asnjë lidhje me xhunglën, por shumë shpejt ky vend do të befasojë me një ndërtim spektakolar.

Hoteli i parë në botë që në brendësi do të ketë pyllin e saj është planifikuar të jetë gati në vitin 2018.

Në ambientet e xhunglës brenda hotelit do të ketë plazh artificial, pishina, pemë dhe mjegull.

Mendohet që kostoja e ndërtimit të këtij hoteli të shkojë deri në vlerën 230 milionë paund. Hoteli do të ketë 450 dhoma dhe suita e gjithashtu edhe një kullë e cila do të ketë një sallon në katin e 26./albeu.com/
Shtuar më 02/09/2016, ora 17:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori