Doni të dini sa e kanë pagën udhëheqësit botërorë?
Mbreti i Arabisë Saudite renditen i pari në listën e udhëheqësve dhe mbretërve që ka pagën më të lartë në botë duke përfituar një rrogë mujore prej 2 milion dollarësh.

Pas tij në listë renditet Emiri i Katarit. Sa i përket pagave më të larta të pëfituara nga presidentet, i pari në listë renditet presidenti i Singaporit që merr 2.180.000 dollarë në vit, ndërsa më e vogla është ajo e presidentit egjiptian i cili merr 10.000 $ në vit.

Presidenti i Turqisë fiton 13 mijë dollarë në muaj. Ndërkohë që presidenti Obama merr 355 mijë euro në vit, kryeministri gjerman 277 mijë euro ndërsa i Francës 273 mijë euro. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2013, ora 18:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori