Disa sekrete që industria ushqimore nuk do që ne t'i dimë (FOTO LAJM)

Nuk është sekret se xhelatina është bërë nga lëkura, tendinat, ligamentet e derrit dhe lopës të trazuara me ujë. Thjesht zgjidhni atë që shkruan me "agar pluhur" nje perberes që është më i shëndetshëm.
Edhe pse shpesh nga nxitimi na ndodh që kur të shkojmë në supermarket apo dyqan ushqimor të zgjedhim pa e parë me shumë kujdes apo pa e vrarë shumë mendjen për diçka, në fakt bëjmë shumë gabim.

Kjo sepse në fakt ushqimet kanë disa hile të vogla të cilat prodhuesit industrial të ushqimeve nuk duan që ne t'i dimë.

Këto detaje lidhen përgjithësisht me pamjen, ngjyrën apo aromën ndaj janë edhe të lehta për t'u kuptuar.

Ju i gjeni në galerinë më lart të përcjella nga Albeu.com kështu që herën tjetër kur të shkoni për të blerë diçka të merrni më të shëndetshmen për ju. /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2018, ora 23:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori