Dhjetë vendet me të korruptuara të botës
Pëlqej
E dini cilat janë vendet me më shume korrupsion në botë? Maplecroft Global Risk Analytics me qendër në Angli ka analizuar te dhënat nga sektori publik dhe ka përpiluar një liste me 197 vendet që janë analizuar.

Korrupsioni është si një sëmundje qe shkatërron jo vetëm ekonominë por edhe funksionimin normal të një shteti.

Ja 10 vendet me të korruptuara të botës:

10. Venezuela
9. Kamboxhia
8. Koreja e Jugut
7. Guinea
6. Guinea Ekuadoriale
5. Zimbabwe
4. Sudani
3. Myanmar
2. Somalia
1. Kongo, vendi me i korruptuar i botes /albeu.com/
Shtuar më 11/10/2013, ora 12:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori