Dhjetë ndërtesat më të çuditshme në botë (FOTO-LAJM)

Muzeu Niteroi, muzeu i Artit Bashkëkohor , Brazil

Muzeu i Artit Bashkëkohor Niteroi është ndërtimi i rëndësishëm për qytetin , ajo duket goxha shumë që vjen nga një botë tjetër , ose nga hapësira!

Ajo është ndërtuar në vitin 1996 , i projektuar nga Oscar Niemey , i cili krijoi atë me ndihmën e Bruno Contarini . Ndërtesa është 16 metra e lartë dhe diametri i kupolës së saj është 50 metra !
Stili, forma por edhe materiali me të cilin ato janë ndërtuar i bën këto ndërtesa të jenë ndër më të cuditshmet në botë. Nga Kina në SHBA, shihni dhjetë ndërtesat më të veçanta në botë. /albeu.com/
Shtuar më 04/10/2013, ora 10:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori