Dëshira e fundit para varjes në litar (FOTO-LAJM)

Një i dënuar me vdekje në Kuvajt tymosi për herë të fundit një cigare para se ai dhe dy të dënuar të tjerë të vareshin të hënën në një skelë të improvizuar, në një parking në kryeqytetin e Kuvajtit, Kuvajt Siti.


Bashku me dy vrasës të tjerë, shtetas pakistanezë, sauditë dhe pa shtetësi, tre personat u ekzektuan për t’i treguar njerëzve se çfarë i pret nëse edhe ata do të vrasin.


Vendi i vogël i LindjesMesme kishte ndërprerë përkohësisht ekzekutimet, por pas një rritje të numrit të krimeve së fundmi, vendosi të propagandonte sa më shumë të gjithë momentet e ekzekutimit të vrasësve. /albeu.com/
Shtuar më 02/04/2013, ora 09:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori