Demi me brirët më të gjata në botë (FOTO LAJM)

Një dem në Alabama ka thyer një rekord të ri botëror për brirët më të gjatë ndonjëherë. Demi 7-vjeçar, fitoi vendin e tij në librat e rekordeve pasi brirët e tij u matën në një gjatësi prej 3 metrash.

Ai quhet Ponço dhe i takon familjes Papa, e cila e rriti atë qëkurse ishte një viç i vogël në qytetin, Goodwater

Claire Stephens, i rekordeve Guiness tha:

"Edhe pse jemi mësuar të shohim gjëra me të vërtetë të mahnitshme, kjo me të vërtetë u dallua, pasi është aq e mrekullueshme dhe vizuale. Është gjithmonë e mrekullueshme të jesh ai që jep lajmin e mirë për arritjen e një rekordi për dikë dhe familja e Papës ka qenë kaq e gatshme dhe entuziaste për të treguar rekordin e Ponços në botë”.
Shtuar më 18/06/2019, ora 20:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori