"Delfini i bardhë" i ujërave, superjahti që s'bën zhurmë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Super-jahti i punuar nga prodhuesi holandez Hessen, i ofron udhëtarëve një eksperiencë të mahnitshme, me fjalën e fundit të paqes dhe qetësisë.

Jahti afro 164 metra e gjatë, është zbukuruar me një sistem hibride të shtytjes elektrike me naftë, që minimizon ndotjen akustike dhe konsumin e karburantit pa sakrifikuar shpejtësinë.

Jahti është e punuar me luks të lartë. Pa përfshirë apartamentin e pronarit, që ka një dhomë të madhe gjumi, banjë dhe spa, si dhe një dhomëz të vogël.

Ndryshe nga jahtet e tjera që e bazojnë lëvizjen e tyre tek motorët e fuqishëm, e shumë të zhurmshëm, motori i këtij superjahti nuk i kalon 46 decibel, niveli i rënies së një shiu të butë mbi sipërfaqe. /albeu.com/Shtuar më 23/03/2018, ora 09:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori