Dëgjoni hip-hop për të përmirësuar sëmundjet mendore
Nëse jeni me humor jo të mirë dhe në gjendje mendore po ashtu të rëndë, duhet të dëgjoni hip-hop.

Sipas një neuro-shkencëtari të Universitetit të Cambridge-it duhet të dëgjoni më shumë muzikë hip-hop për të luftuar sëmundjet mendore.

“Ka aq shumë gjëra brenda kësaj muzike. Ajo është mjaft e pasur dhe ndihmon për të shmangur sëmundjet psikiatrike”, ka thënë profesor Becky Inkster.

Personat e trishtuar, duke dëgjuar rep, e kalojnë shpejt këtë gjendje emocionale./albeu.com/
Shtuar më 17/10/2014, ora 16:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori