Deformimet gjenetike, njihuni me njerëzit më të rrallë në botë (FOTO LAJM)

Gjenet tona mbajnë shumë informacione rreth trashëgimisë dhe strukturës së ADN-së dhe përcaktojnë zhvillimin dhe funksionimin e trupit.

Ndonjëherë ndodhin anomali gjenetike, shumë prej të cilave jane ende të panjohura.

Më lart gjeni disa prej rasteve më të veçanta.
Shtuar më 24/12/2019, ora 15:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori