Dëborë edhe në shkretëtirën e Saharasë (VIDEO)
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Rreshje të mëdha dëbore kanë rënë në Sahara. Fenomen ky shumë i rrallë për shkretëtirën më të madhe në botë ku temperatura arrin deri në 50 gradë cel.
Rreshjet e borës janë shënuar në rajonin Bechar, i cili shtrihet në veri-perëndim të Algjerisë, afër kufirit maroken.

Dëborën në këto zona shkretëtire e ka sjellë një rrymë shumë e ftohtë me prejardhje nga Groenlanda, e cila duke kaluar nga Spanja është shtyrë deri në Algjerinë perëndimore.

Pamjet spektakolare që kanë ofruar palmat e rënduara nga bora, dhe dunat e mbuluara me mantelin e bardhë kanë qënë një lajm shumë i mirë për oazet. /albeu.com/


shihni videon:
Shtuar më 20/01/2012, ora 12:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.