Çmenduri, makina Tesla tërheq zvarrë avionin (VIDEO)
Pëlqej
Kompania amerikane Tesla ka kryer një demostrim në aeroportin e Melburnit në Australi.

Makina në fjalë ka qënë Tesla Model X P100D, që shfaqet duke tërhequr një avion për 300 metra.

Tesla ka marrë dhe një rekord Gines për këtë, pasi makina e saj bëhet makina elektrike e parë që prodhohet për konsumatorët që arrin të tërheqë një avion kaq të madh. /albeu.com/

Shtuar më 19/05/2018, ora 15:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori