Çfarë ndodh "prapa skenës" kur kërkoni diçka në Google (VIDEO)
Çdo ditë miliarda njerëz hyjnë në Google për të pyetur apo kërkuar diçka dhe për të gjitha gjërat.

Madje, shpesh herë edhe kërkojmë apo pyesim në google se si funksionon vet google, dhe për këtë gjë janë shkruar edhe libra të shumtë.

Për këtë arsye, “Unilad Tech” na ka ofruar një video ku e shpjegon se si funksionon google dhe se çfarë ndodh prapa skenës kur kërkojmë diçkaGoogle.

Google për vite të tëra në mënyrë të vazhdueshme për të ndërtuar faqen me qindra e miliarda faqe për të krijuar diçka të quajtur “index.” Mendojeni si një library gjigante.

Për më shumë shikojeni videon më poshtë.
Shtuar më 30/10/2019, ora 13:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori