Çfarë ndodh kur teston një bombë nukleare? (VIDEO)
Pat Bradley është një kameraman që ka asistuar në fund të viteve 50-të, në disa teste nukleare të bëra nga Shtetet e Bashkuara në Paqësor, pranë ishullit Marshall.

Dëshmija e tij shoqëron pamjet impresionuese të një shpërthimi nëndetar, në 16 maj dhe 8 qershor 1958. Në këtë video të publikuar nga site AtomCentral, tregimi i Bradley shoqërohet me pamjet e tmerrshme të një pirgu gjigand uji, rreth 300 metra i lartë, shoqëruar me dallgët gjigande që marrin përpara një anije, vendosur pak milje distancë. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2012, ora 18:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori