Bukuritë e ujëvarave të ngrira të Niagarës (FOTO LAJM)

Moti ekstrem është shkaktari kryesor i problemeve për lëvizje, i cili sjell një sërë problematikash për jetën e njerëzve, por nga ana tjetër është dhe mënyrta më e mirë e formimit të peuisazheve të bukura.

Bregu Lindor i Amerikës Veriore është një ndër vendet që e ka vuajtur problematikën e motit të keq, dhe pse ngricat kanë krijuar një bukuri natyrore që është e vështirë të përsëritet.

Ujëvarat e Niagarës është një nga këto destinacione që me ngricat ka pësuar një transformim të akullt duke bërë që ajo të duket ndryshe.

Përveç motit të keq dhe temperatuarave të ulëta theksohet se ujëvara këtë periudhë ka qenë shumë e vizituar nga turistët. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2015, ora 12:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori