Brenda mini-shtëpisë 25 mijë dollarëshe (FOTO-VIDEO)
Një kompani kanadeze ka projektuar një mini-shtëpi e cila ka një dhomë gjumi, banjo dhe kuzhine dhe mund të dërgohet kudo në botë dhe të montohet brenda disa ditësh.

Dimensionet e saj janë 3 me 3 metra por brenda saj ka hapësirë të mjaftueshme për të jetuar. Ajo është e pajisur me panel solar e cila ju liron edhe nga rryma. Për ta patur një të tillë duhet të paguash 25 mijë dollarë. Në videon promovuese, presidenti "Nomad" Ian Kent shpjegon se mikro-shtëpia është një zgjidhje për problemin e strehimit të kushtueshëm. /albeu.com/
Brenda mini-shtëpisë 25 mijë dollarëshe

Shtuar më 02/11/2013, ora 18:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori