"Bluff" shtëpia moderne e tëra në dru
Shtëpia Bluff është vepër e arkitektit Robert Young.

Karakteristika kryesore e kësaj vile, që frymon bashkë me natyrën, është druri – që është përdorur si në ndërtimin e jashtëm, ashtu edhe në atë të brendshëm.

Interieri dhe eksterieri në tërësi janë të pushtuar nga drurindërsa rregullimi minimalist e bën këtë vilë të përshtatet për mrekulli me natyrën që e rrethon.

Përgjatë gjithë shtëpisë janë të vendosur dritare të mëdha, ndërsa pronarët fatlumë e kanë privilegjin të ulën mbi kanape dhe të shikojnë oqeanin e qetë në largësi./albeu.com/
Shtuar më 23/09/2016, ora 17:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori