Binjaket siameze gëzojnë një jetë të dytë
Binjaket siameze nga Londra, Rosie dhe Ruby Formosa kishin lindur të ngjitura në pjesën e barkut me një pjesë të organeve të përbashkëta.

Të operuara kur ishin 12-muajshe në ‘Great Ormond Street Hospital’, një nga qendrat më të specializuara në botë për këto lloj ndërhyrjesh – ato kishin një mundësi mbijetese prej 25 për qind.

“Koha fluturoi, – shpjegon nëna e vajzave, Angela në një intervistë, – nuk do ta kisha menduar kurrë se do të kalonte kaq shpejt. Ashtu siç nuk do ta kisha menduar kurrë ditën e tyre të parë të shkollës./albeu.com/


Shtuar më 01/09/2016, ora 14:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori