Binjakët e porsalindur në Indi, pagëzohen me emrat Corona dhe Covid
Një djalë i vogël dhe një vajzë e lindur në Indi në mes të bllokimit aktual janë pagëzuar me emrat Corona dhe Covid nga prindërit e tyre, pretendojnë raportet lokale.

Binjakët e porsalindur kanë lindur në Spitalin përkujtimor Dr BR Ambedkar në orët e para të 27 Marsit, sipas një gazete indiane të mirënjohur NDTV.

Prindërit Preeti dhe Vinay Verma, nga Chhattisgarh, i thanë Press Trust of India emrat Corona dhe Covid u zgjodhën për të simbolizuar triumfin mbi vështirësitë.
Shtuar më 04/04/2020, ora 22:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori