Biçikleta fluturuese, e ardhmja e ushtrisë amerikane
Ushtria amerikane është duke dizajnuar versionin e vërtet të biçikletës fluturuese. Prototipi tashmë është krijuar nga kompania Malloy Areonautics dhe është shumeë impresive.

Ushtria amerikane është duke menduar që ta përdorë për qëllime të ndryshme dhe realizimin e shumë misioneve ushtarake.

Kompania tashmë ka nënshkruar kontratë me laboratorin e ushtrisë amerikane për të bërë edhe më shumë kërkime që të këtë projekt ta jetësojnë sa më parë./albeu.com/
Shtuar më 04/10/2016, ora 11:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori